Amazon Online Arbitraj Nedir

Amazon online arbitraj nedir? sorusu genellikle amazon üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin sorduğu bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle arbitraj nedir ona değineceğiz. Ardından Amazon online arbitraj nedir ve nasıl yapılır sorularını cevaplayacağız.

Arbitraj bir finansal terimdir. Terimin açılımına baktığımız zaman farklı pazarlardaki fiyat farklılıklarından yararlanarak kar elde etmek anlamını taşımaktadır.

Amazon Online Arbitraj Nedir? Amazon üzerinde satıcıların farklı ülkelerdeki farklı Amazon sitelerindeki veya farklı Pazar yerlerindeki fiyat farklılıklarından yararlanarak kar elde etmek için yaptıkları bir işlemi ifade etmektedir.

Örneklemek gerekirse bir ürünü a Pazar yerinde 10 dolara alıp b Pazar yerinde 15 dolara satma diyebiliriz. Bu durum Amazon arbitraj olarak adlandırılabilir. Bu işlem genellikle bir ürünü daha ucuz bir Amazon sitesinden satın alıp daha pahalı bir Amazon sitesinde satmak şeklinde gerçekleştirilir.

Arbitraj yaparken dikkat etmek gerekir çünkü bu işlem, Amazon’un kullanıcı sözleşmesine aykırıdır ve Amazon, bu tür faaliyetleri tespit ederse, hesapların askıya alınması veya kapatılması dahil olmak üzere cezai yaptırımlar uygulayabilir.

Amazon Online Arbitraj

Amazon Online Arbitraj Nasıl Yapılır?

Farklı Amazon sitelerindeki veya Pazar yerindeki fiyatları karşılaştırın: Örneğin, bir ürünün fiyatı Amerika Birleşik Devletleri’nde Amazon.com’da 50 dolar ise, İngiltere Amazon sitesinde Amazon.co.uk’da 60 pound (yaklaşık 80 dolar) ise, fiyat farklılığından yararlanarak arbitraj yapmak mümkündür.

Daha ucuz olan Amazon sitesinden ürünü satın alın: Yukarıdaki örnekte, ürünü daha ucuz olduğu için Amerika Birleşik Devletleri’nde Amazon.com’dan satın alabilirsiniz.

Daha pahalı Amazon sitesinde ürünü satın: Ürünü daha pahalı olduğu için İngiltere Amazon sitesinde Amazon.co.uk’da satışa sunabilirsiniz.

Amazon Online Arbitraj Nasıl Yapılır? sorusunu bu şekilde cevaplamış olabiliriz.

Amazon Online Arbitraj Adımları

Pazarı Araştırın: Amazon’da satılacak potansiyel ürünleri belirleyin. Hangi ürünlere odaklanılacağını belirlemek için pazardaki, rekabetteki ve diğer çevrimiçi perakendecilerdeki eğilimleri araştırın.

Kaynak Bulun: Amazon’dan daha düşük fiyata satın alabileceğiniz ürün kaynakları arayın. Bu, tedarikçiler, imalatçılar, toptancılar, tasfiye memurları ve perakende mağazaları aracılığıyla olabilir.

Fiyat Pazarlığı Yapın: Ürünlerinizi sipariş etmeden önce en iyi fiyat ve indirimler için pazarlık yapmaya çalışın.

Sipariş Verme: Siparişlerinizi seçtiğiniz tedarikçilere verin ve ilgili bilgileri uygun şekilde belgelendirdiğinizden emin olun.

Ürünleri Alın ve Test Edin: Her şeyin çalışır durumda olduğundan emin olmak için ürünlerinizi alın ve test edin.

Öğeleri Listeleyin: Ürünlerinizi Amazon’da doğru ayrıntılar ve görsellerle listeleyin.

Envanteri Yönetin: Envanter seviyelerinizi izleyin ve piyasa talebine göre fiyatlandırmayı ayarlayın.

Siparişleri Yerine Getirin: Siparişler verildikten sonra, müşterilere zamanında teslimatı sağlamak için siparişleri hızla hazırlayın ve gönderin.

Performansı İzleyin: Tanımlanan ürünlerin performansını izleyin ve inceleyin ve taktiklerinizi buna göre ayarlayın.

Amazon Online Arbitraj Nedir

Amazon Online Arbitraj Avantajları

Düşük Başlangıç Maliyetleri: Büyük sermaye harcamaları gerektiren geleneksel işletmelerle karşılaştırıldığında, Amazon Çevrimiçi Tahkim, başlamak için çok az sermaye gerektirir.

Düşük Genel Maliyetler: Çevrimiçi bir işletme olarak kira, kamu hizmetleri, vergiler veya diğer geleneksel işletme maliyetleri konusunda endişelenmenize gerek yok.

Amazon’un Dağıtım Ağından Yararlanın: Amazon tüm bu adımları sizin yerinize yapacağından, ürünleri paketleme ve müşterilere gönderme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Yüksek Kâr Marjları: Ürünleri büyük bir indirimle alıp daha sonra daha yüksek bir fiyata sattığınız için, yüksek bir kâr marjı oluşturabilirsiniz.

Ölçeklenebilirlik: Küçükten başlayabilir ve Amazon Arbitraj işinizi istediğiniz kadar hızlı veya yavaş büyütebilirsiniz. İndirimli olarak ne kadar çok ürün satın alabilir ve bir fiyat artışıyla yeniden satabilirseniz, karınız o kadar yüksek olur.

Esneklik: Amazon Online Arbitraj, size kendi saatlerinizi belirleme ve istediğiniz zaman ve şekilde çalışma esnekliği sağlar. Neredeyse her yerden çalışabilirsiniz.

Amazon Online Arbitraj Dezavantajları

  • Yüksek rekabet.
  • Kâr oranları genellikle düşük.
  • Değişen maliyetler.
  • Sürekli olarak uygun ürün takibi yapmanız gerekir.
  • Bazı ürünlerde izin almak için uğraşmanız gerekebilir.
  • Rakiplerin fiyatlarıyla rekabet edemeyebilirsiniz.

Amazon Bilgini Online Arbitraj Eğitimi

Başarılı Eğitim Sonuçları: Karlılık hesaplamaları ve risk yönetimi ile birlikte teorik bilginin haricinde uygulamalı eğitimlerden faydalanın.

Birebir Canlı Eğitimler: Birebir canlı eğitimlerimizi kayıt altına alıp size özel oluşturulan panelden dilediğiniz zaman tekrar izleyebilmeniz adına sizlere sunuyoruz.

Hepsi ve daha fazlası için Amazon Bilgini Online Arbitraj Eğitimimiz‘den faydalanabilirsiniz.